Araba Kullananların Bilmesi Gereken Park Etme Teknikleri

sevki akbulut | 20 Mart 2018 | Genel | 1 yorum

Günümüzde araç kullanmaya başlayanların park edememe sorunu en büyük problemlerinden biridir. Fakat araç park etme tekniklerini öğrendikçe araba park etmek çok daha kolay hale gelebiliyor. Eğer kalabalık bir şehirde yaşıyor ve park sorunu var ise bulduğunu en uygun yere aracını park edebilme yeteneğine sahip olmanız gerekiyor. Peki, araba park etme teknikleri ile araba park etmek gerçekten kolay oluyor mu?

Park Etme Teknikleri Ve Kolay Park Etme İmkanı

  • Öncelikle aracınızın boyunu bilmeniz ve dar alanlarda sığabileceğini kestirmeniz gerekiyor.
  • Aracınızın girebileceği park alanı bulduysanız öncelikle park edeceğiniz yerde ki araçlara neredeyse sıfır şekilde bir araba boyu geçin.
  • Daha sonra geri gelerek önce aracınızın arkasını park alanı içine sokun ve yavaşça direksiyonu toplayarak aracınızın ön kısmını da park alanına almaya çalışın.
  • Unutmayın park etme tekniklerinin başında geri gelerek park etmek gelmektedir.

Park alanına girdiğinizde aracınızın henüz alana girmediğini düşünüyorsanız küçük şekilde ileri geri alarak aracınızı tam anlamı ile park alanına alabilirsiniz.

Günümüzde park etmek çok daha kolay hale gelmiştir. Geri görüş kameraları, park sensörleri ve elektronik park fren sistemleri gibi çeşitli yenilikler araç sürücüleri için sunulmaktadır. Bu araçları satın almak ve sahip olmak istediğinizde Wowwo ile aradığınız aracı kolayca bulabilir ve 36 aya varan taksit seçeneklerinden yararlanarak istgediğiniz aracı Wowwo ile senetle satın alabilirsiniz. Wowwo senetle ikinci el araç almak isteyenler için en iyi alternatiflerden biri olup, bu konuda sizde güvenle Wowwo ayrıcalığından yararlanarak istediğiniz aracı satın alabilirsiniz.


Coprtying tüm hakları saklıdır.